סיכום תניא שבועי – הכח של הביחד ותחילת פרק ה' אגרת התשובה

 

נקודה מהתניא השבועי – נקדים בנושא אקטואלי וחשוב על הערבות שיש לנו אחד כלפי השני

לעם היהודי יש כוחות על טבעיים שאפילו אנחנו לא מודעים לגודל ההשפעה והעוצמה שלהם

בוא נראה מה קורה לעם הזה מאחורי הקלעים.

קופה משותפת.

"כל ישראל עֲרֵבִים זה לזה" – אמרת חז"ל שאומרת  שכל יהודי נושא באחריות על קיום מצוות של חברו . "ערב" הוא המתחייב לשלם את חובו של חברו. מכאן שלכל אחד יש אחריות גם על קיום מצוות של חברו ואף עלול להענש על חטאים של יהודי אחר.

חשבון משותף לגמרי –  התורה מאפשרת לאדם לעשות מעשה מסויים כגון צדקה,לימוד תורה,קריאה בספר תהילים לזכות חייל או חיילים הנמצאים בשטח או כל יהודי אחר בעולם! (אין משמעות למרחק פיזי)

נשמע טוב . איך תכלס זה קורא ?

אמנם אנחנו מלובשים בגופים שונים, אך כל היהודים קומה אחת במחינת הנשמות וכל אחד הוא ניצוץ המלובש בגוף אחר.

בכל רגע נתון אני יכול לפעול פעולה פרטית ליהודי אחר  ו חשוב לציין שזה לא כמו העברה בנקית לחשבון שלו, אלה זה ממש! הוא שנמצא בתוכי ברמת הנשמה הכללית( האחת שכולנו חלק ממנה )

כל המעינות חכמה שנפתחו כמו הטכנולוגי'ה והרשתות החברתיות באות לגלות חלקים מהמערכת המושלמת של היהודי והבריאה. צדיקים מתקשרים ביניהם בלי וואטס אפ.

לא משנה מה הדרגה הרוחנית שלנו , כשנמצאים 10 יהודים במקום אחד. זה כח מניין שאין ב 9 צדיקים .

השבוע בתניא נלמד עוד חלק מהמפה הרוחנית שלנו

פרק ה' בתניא באגרת התשובה מתחיל כך " והנה המשכת וירידת הנפש האלוקית לעולם הזה להתלבש בגוף האדם נמשכה מבחינת פנימיות ומקור הדיבור, הוא הבל עליון,המרומז באות ה"א תתאה( האות האחרונה של שם שהשם) כנזכר לעיל " ויפח באפיו משמת חיים ןיהי האדם לנפש חיה".

יש בתוכנו נפש אלוקית ,ניצוץ נשמה המלובש בגופנו שבאה מההבל העליון , הקב"ה נפח  מתוכיותו ופנימייותו.

הקצה העליון של הנשמה קשורה למעלה והקצה השני לבוש בגוף, והוא על דרך משל

חבל ששזור מתרי"ג 613 חבלים דקים שכל מצווה היא חבל דק מהחבל הכללי ושעובר חס ושלום על אחת המצוות נפסק המשכה רוחנית מסויימת. ושיהודי מתקן את החטא  נעשה קשר בנקודה הזו , והקשר עצמו יותר חזק משאר החבל.

כל החבלים עם כל הגידים שלנו קשורים ביחד לנשמה אחת גדולה משותפת ,נשמת ישראל

ברגע שכל אחד מאיתנו לומד את הסגולה  חת"ת ומכוון  לזכות החיילים

( שברגעים האלה שלוחי חב"ד מקבלים את הגרסה המודפסת)  ומוסיף במעשים טובים . הקב"ה עוזר לכולנו  כמו אבא שגאה לראות את הבנים שלו עוזרים ודואגים אחד לשני.

 

הנה קצת ממה שקורא בשטחי הכינוס

מה שקורה הוא בלתי נתפס, לא בשכל, לא ברגש ולא בדמיון.
כל שעה בערך מגיע לכאן רכב מפוצץ באוכל, ממתקים, שתייה קרה, גרביים, ביגוד תחתון, חולצות, הגיינה, מגבות, סגריות שש בש ועוד. הגיעו מהצפון והמרכז, מפעלים, חברות ועסקים פרטיים, שירות בתי הסוהר, חרדים ומתנחלים, תל אביביים וגם מסביון. כל צומת בדרך לכאן עוצרים אותך לא המשטרה, אלא תושבים שמחלקים אוכל. מה שמדהים בכל הסיפור הזה זה שכל אחד בא באופן אישי ולא מתואם עם השני ואין איזה ארגון מסודר. הם כותבים מכתבים וברכות ואומרים שחושבים עלינו כל הזמן, יש כאלה שהשקיעו בסנדוויצ'ים כמה שעות כדי שיהיה הכי מפנק שיש. חב"ד כמובן מניחים תפילין ומחלקים ח"תת לכל נגמ"ש וברסלב מגיעים לגבול ורוקדים עם החיילים בשמחה עצומה. החרדים באים מהישיבות ומבקשים את השם של החייל והאמא כדי שהישיבה שלהם תתפלל עליו. יש לציין שכל האזרחים מוסרים את נפשם בהגעה לכאן תחת איומי מנהרות ו"צבע אדום".
בית חולים סורוקה נראה היום כמו בית מלון 5 כוכבים, חבר שהשתחרר משם סיפר לי שיש שם משאית "מאסטר שף" שמאכילים את כל הפצועים באוכל הכי טוב שיש וכמובן הרבה תפילות.
גם בענייני דת, יש כאן שיחות ושיעורי תורה, כל האוכל כמובן כשר, מניינים שחרית מנחה וערבית עם ספר תורה. חילקתי מאות ציציות ומאות תהילים. זו נהייתה אופנה חדשה. חבר שלי, רב של מגלן שנמצא איתי כאן סיפר שכמעט כל מגלן אימצו את הבגד הזה, כי הרבנות חילקה בגד ציצית נודף זיעה. הם מרוויחים גם מצווה אלוהית וגם בגד איכותי. קראנו לזה שכפ"ציצית. שיחות עומק עד השעות הקטנות של הלילה, בלי וויכוחים ובלי ריבים, על הרוב מסכימים, הרבה בדיחות על החמאס ובלי פוליטיקה. יש עוד הרבה מה לספר אבל הבטריה נגמרת והמפקדה כאן ביקשו שיעור תורה בליקוטי מוהר"ן.. אשרי העם שככה לו.

 

תמונה של חת"ת מקרופילם מחנות

http://www.shalom-from-israel.co.il/?CategoryID=180&ArticleID=106

אודות gmiky26