ההזדמנות להצלחה מתחילה בשינוי

חודש טוב לכולם ,

חודש אלול נכנס ואיתו שפע חדש והזדמנויות חדשות להכניס אור וחיוביות לתוך החיים שלנו ,

וכדי לעשות את זה צריך להכיר קצת את "חוקי המערכת".

הידע שביהדות תמיד גילה לאלו שהיו מחוברים אליו את הסודות של השפע ונתן כלים כיצד להוציא את השפע לפועל .

חשבתם פעם למה בכל מקום שבו היו יהודים היה שיגשוג כלכלי ורוחני ? וברגע שהיהודים עזבו שם , המקום כאילו עצר בזמן ונשאר מאחור .

בכל אופן על מנת להבין את אחד הסודות של חודש אלול – ומה הוא משפיע למי שיתחבר לכוח שבו – צריך לבדוק לרגע את המפה האסטרולוגית .

ספר יצירה מראה לנו שהמזל השולט בחודש אלול הוא מזל בתולה . אחד מהדברים המאפיינים את מזל בתולה הוא חיפוש אחר שלימות . אדם שנולד במזל בתולה מכיר בתכונת האופי שלו

שאם מראים לו לדוגמא עבודה שנעשתה , הוא תמיד יוכל למצוא איזשהוא "פגם" ואפילו מזערי , כי מזל בתולה אוהב שלימות . (שלימות זה דבר אלוקי , אין דבר כזה בעולם הזה . אבל עבודה כדי להגיע לשלימות זה מטרה בעלת ערך.)

ואם נוריד את הידע הזה לרמה יותר מעשית , זה אומר שעכשיו "משודר" כוח קוסמי אלוקי שמאפשר לכל מי שיהי' מחובר אליו להכנס פנימה לתוך עצמו באופן מודע ולא מודע

ולהתחיל לשים לב אלו דברים הוא צריך לשנות על מנת להיות האדם שהוא רוצה להיות . אלו דברים הוא צריך לשנות על מנת

להרגיש טוב עם עצמו בלי קשר כמה כסף או הצלחה יש לו.

בנוסף , כשאדם משתנה ומרגיש טוב עם עצמו , הוא מושך הרבה דברים טובים לתוך החיים שלו . זאת אומרת שיש ברגעים אלו ממש שידור שנותן לנו בעצם ראייה פנימית מה אנו צריכים לשנות על מנת להתקרב לשלימות

הפנימית שלנו וזה יותר טוב מכל מטפל או מאמן הכי טובים בעולם וכל זה בחינם ! ואם אדם מעוניין להקשיב לשידור הזה הוא יצא עם הרבה תובנות והבנה לגבי הכיוון שלו בחיים .

הידע הזה מאפשר לנו עכשיו את להבין איך היהודים מתכוננים לקראת ראש השנה כשהכוח שמשודר עכשיו נותן לנו את היכולת ל

הבין מה אנו צריכים לשנות בתוכנו על מנת שכשיגיע הרגע שבו השפע של כל השנה יחולק לכל אחד (וזה קורה בראש השנה – הראש וההתחלה של השנה כולה) אנו נהי' קרובים יותר לשלימות של עצמינו מבחינת המעשים והרגשות שלנו כלפי הסביבה וכך נוכל לקבל שפע רב יותר בשנה הקרובה .

הידע של שינוי פנימי , הוא ידע יקר ערך בצורה בלתי רגילה . לא סתם העולם התלהב מ"הסוד" . אנשים התאכזבו לגלות ש"הסוד" לא עובד . הסוד האמיתי מתגלה בזוהר הקדוש ( בו טמונים כל סודות היקום) ותיכף אנו נראה איך כל זה מתחבר לחודש אלול , לשינוי פנימי ולמשיכת שפע לתוך החיים שלנו .

בזוהר הקדוש כתוב שמי שמראה פנים שמחות בעולם למטה , מראים לו פנים שוחקות בעולם למעלה. נשאלת השאלה האם מיש

הו פעם ראה שמישהו מחייך אליו מהשמים ? ודאי שלא . אם כך , למה הכוונה ? הרבי מלובביץ מסביר לנו את אחד הסודות להשפעה על מה שקורה לנו בחיים על פי דברי הזוהר . כשאדם מתנהג בצורה שמחה , הוא מושך אליו כמו מגנט דברים שמחים . קרה לכם שקמתם על צד ימין והרגשתם שהולך להיות לכם יום טוב וזה אכן קרה ? זאת הסיבה. קרה לכם שקמתם בבוקר והרגשתם "לא משהו" וזה התבטא באותו יום ? עכשיו אתם יכולים להבין למה . הסוד הוא ששני דברים דומים – נמשכים . כשיש לך מחשבות טובות אתה יוצר ע"י המחשבה משיכה של דברים הדומים לאופי מחשבותיך.

אחרי שהבנו את העקרון הזה נמשיך הלאה.

במסכת אבות , כתוב שאדם צריך להדבק במידות של הבורא . כלומר כמו שהבורא הוא רחמן , גם האדם צריך לגלות רחמים כלפי

אנשים אחרים . או כמו שהבורא עושה חסד כך גם האדם צריך לעשות חסד עם הסביבה שלו . שינוי של מידה או רגש אצל האדם זאת עבודה יותר עמוקה מאשר שינוי של מחשבה . כאן בא לעזרתנו חודש אלול . בחודש אלול כפי שהבנו יש לנו עזרה מהבורא להתבוננות וגילוי פנימי מה אנו צריכים לשנות בתוכנו (עד כמה שהאדם מוכן לזה, כי זה לפעמים לא קל לראות בעצמנו את הצדדים הפחות מחמיאים שלנו) , והבנו שאם אנו משתנים והופכים להיות דומים לדבר חיובי , אז דברים חיוביים נמשכים אלינו , כי דברים דומים נמשכים זה לזה . ואם אנו נחבר את זה לכך שאנו יכולים להשתנות ולהיות דומים אל המידות של הבורא שהוא המקור של כל השפע והטוב של העולם , אז אנו מתחברים ע"י הסוד שדומה מושך דומה אל שפע עצום .

אז בעזרת חודש אלול אנו יכולים ליצור שינוי פנימי להיות טובים יותר, וכשאנו טובים יותר אנו מושכים אל החיים שלנו דברים טובים יותר . וזה פשוט מדהים . בנוסף כשאדם עסוק בעשי'ה חיובית להיות טוב יותר , זה נותן סיפוק ושלווה ששום דבר אחר לא יכול לתת .

אז איך למעשה אפשר ליצור את השינוי הזה ?

תתחילו לשים לב החודש איך תכונות האופי שלכם והתגובות הרגשיות בכל מיני סיטואציות בחיים (עם חברים ,בעבודה , או בב

ית עם הילדים או ההורים שלכם) נעשים יותר ברורים , במיוחד אם תרצו להיות מודעים לכך בלי לפחד מה יתגלה.מתוך החיפוש יתחילו להתגלות אליכם דברים שלא הייתם מודעים אליהם . סודות אמיתיים. תגובות רגשיות שמכאיבות לכם ואולי גורמות לכם לכעוס או להפסיד את השלווה או את ההגיון שלכם. אחרי שתגלו שיש שם תגובה רגשית שלא מוצאת חן בעיניכם תרשמו את התיאור של הסיטואצי'ה על דף ואת התגובה שלכם. אם תמשיכו לשים לב לתגובות שלכם במשך היום , אתם עלולים לגלות שיש כל מיני סיטואציות שגורמות לכם להגיב באופן שאתם לא אוהבים ,אבל הרגש הכואב שעומד מאחורי כל הסיטואציות האלה הוא דומה , כמעט זהה . עכשיו גיליתם משהו שאם אתם תשנו אותו, זה יאפשר להרבה דברים טובים להיכנס לחיים שלכם ולהתחיל את השנה מנקודת מוצא שונה לגמרי . עכשיו צריך לעשות שני דברים . האחד קשור במודעות שלו והשני בתורת החסידות . אם האדם עכשיו יהי'ה מודע במשך היום לאותה תגובה רגשית שיש לו , שהוא רוצה לשנות ויתחיל יותר ויותר לשים לב איך היא נכנסת בלי שהוא מתכוון , אז התגובה הרגשית הזאת שהוא רוצה לשנות תתחיל להיות חלשה יותר עם הזמן . בנוסף לכך עם כל הידע האמור, ניתן להגביר את השינוי על ידי תורת החסידות . תורת החסידות היא אותו חלק בתורה שנועד לתת לנו את הידע והכוח לשנות תגובות ורגשות לא רצויות , ולאפשר לנו להשתנות באופן שנהי'ה דומים מבחינה פנימית אל מקור השפע . ברגע שהאדם במשך היום מתחיל להכניס לתוך הראש שלו , אל המחשבה שלו , את הידע של תורת החסידות שהיא בעצם הטכנולוגי'ה של שינוי התנהגותי הכי מתאימה לנפש של יהודי – זה מתחיל להשפיע עליו באופן שהוא משנה את החלקים בנפש שלו שהוא בוחר לשנות , על סמך העבודה שהזכרנו קודם .

ולכן אם יש לכם גישה לידע המדהים של החסידות , תאפשרו לעצמכם להתסקרן ולטעום אותו – מומלץ ליצור קשר עם מישהו שיש לו ידע בחסידות ,

והחודש במיוחד תאפשרו לעצמכם לחטוף אפילו דקה או שניים ביום (כשאתם מכוונים לשנות את הרגש שגיליתם) של לימוד והצ

צה אל חכמת הנפש-החסידות .

הלימוד יוצר התעלות מהמודעות היומיומית שלכם ומשם אתם מסתכלים על הסיטואציות המאתגרות , מכיוון שונה לגמרי.

אני מאוד ממליץ להוריד חוברת  שבועית איכותית של נושאים שונים בחסידות ופרושים כולל חת"ת

https://dvarmalchus.org/Download.aspx

הסגולה היומית www.hitat.co.il

צוות מפתחות להצלחה.

אודות gmiky26