תזוזה שמביאה תועלת

מפרשת דברים

בתחילת פרשתנו משה מזכיר לבני ישראל את דברי בורא עולם: "רב לכם שבת בהר הזה. פנו וסעו לכם…" (דברים א', ו'). ההר המדובר הוא הר סיני, המקום בו קיבלנו את התורה תוך התגלות אלוקית הגדולה ביותר בהיסטוריה. ולמרות זאת אמר לנו אלוקים "הייתם פה מספיק, תתקדמו הלאה"!

לזוז קדימה מנקודת אמת

אנו למדים מכך כי צריכים תמיד להיות מוכנים לזוז קדימה, להמשיך לשלב הבא. לקחת מה שיש לנו ולהניע אותו קדימה. כיצד עלינו לנווט את עצמנו דרך הבלבול והמבוכה של חיי היום-יום? כיצד אנו יכולים להשתמש בניסיון חיינו?

את התשובה נבין מהסיפור הבא:

בחור צעיר נסע מירושלים לגליל. הוא הגיע לצומת וגילה לחרדתו, כי השלט המראה את ארבעת כיווני הצומת לערים השונות נפל. עכשיו עמד ותהה באיזו דרך יהיה עליו ללכת כדי להגיע ליעדו. מה יעשה?

הוא ידע מאין הגיע – מירושלים. אז הוא סידר את השלט באופן שהחץ לירושלים הצביע על הדרך שממנה הגיע, הוא הבין באיזה דרך עליו ללכת כדי להגיע למחוז חפצו.

זהו המפתח. תזוזה קדימה היא חיונית. אך כדי לעשות זאת נכון עלינו להבין מאין הגענו. התורה היא ניסיון החיים הקולקטיבי שלנו. המורשת וההיסטוריה שלנו הם שלטי ההדרכה שלנו. אם נשתמש בהם בתור נקודת התחלה, כשאנו יודעים מאין הגענו, נוכל להגיע למטרתנו בדרך הנכונה, בלי לתעות או ללכת לאיבוד.

כך גם במבצע 'צוק איתן' בו אנו נמצאים, צריך לראות מה התורה אומרת 'הבא להורגך השכם להורגו' ו'ארץ ישראל שייכת לעם ישראל'.

שנזכה להגיע ליעד המושלם שהיא הגאולה השלימה בהתגלות הרבי מלך המשיח תיכף ומייד ושכל החיילים יחזרו בריאים ושלמים.

 תכלס.

בכל מפה גם ב גיפיאס , אם אתה לא יודע איפה אתה נמצא במפה אתה אבוד. אתה יכול להתקדם כמה שתרצה ולא יעזור

ספר התניא עוזר לך למצוא את מיקומך המדוייק במפה . ואז מכן הכל כבר הרבה יותר ברור

אודות gmiky26