המאיץ הגדול

חלקיקים מאיצי אלוקות ● הגאולה בעולם

על גבול שוויץ צרפת הוקם מאיץ ההדרונים הגדול והוא המכונה הגדולה המסובכת הממוחשבת והיקרה ביותר שנבנתה אי פעם בעולם. למעלה מעשרת אלפים מתמטיקאים, פיזיקאים, מהנדסים ואנשי מחשבים מבכירי המדענים בעולם, עמלים שנים רבות על פיתוחה ובנייתה. כדי להפעיל אותה משתמשים בעתודות האנרגיה שמייצרת היבשת כולה. וכל זאת למה? לגלות באותיות מדעיות את מה שחסידות גילתה מזמן, וגם זה כחלק מההכנה לגאולה ●

רחל שאבי, בית משיח

טז טבת ה'תשע"ב (11.01.2012)

העולם כבר מוכן

אלפיים וחמש מאות שנים (לפחות) נלחמו האירופאים אלה באלה. והנה, בפרק זמן אפסי בהיבט היסטורי (עשרות השנים האחרונות) מחקו צאצאי ההונים, הוואנדאלים, הנורדים, הנאצים והפאשיסטים צמאי הדם, את הגבולות ביניהם והקימו את השוק האירופאי המשותף. כיס אחד ויורו אחד לכולם. גם מיזמים מדעיים משותפים לתפארת ויקרים להחריד. הגיגאנטי שבהם הוא ללא ספק הL.h.c שהוקם בסרן שעל גבול שוויץ צרפת. מאיץ ההדרונים הגדול הינו המכונה הגדולה המסובכת הממוחשבת והיקרה ביותר שנבנתה אי פעם בעולם. אף מדינה לא היתה מסוגלת לעמוד בעלויות עתק שכאלה לבדה. היא עלתה כמעט שלושה מיליארד דולרים.

אורכה כמעט שלושים קילומטר, והיא קבורה כמאה מטרים מתחת לפני האדמה. למעלה מעשרת אלפים מתמטיקאים, פיזיקאים, מהנדסים ואנשי מחשבים מבכירי המדענים בעולם, עמלים שנים רבות על פיתוחה ובנייתה. כדי להפעיל אותה משתמשים בעתודות האנרגיה שמייצרת היבשת כולה. לצורך ניתוח ופענוח ממצאיה מגוייס כוח המחשוב של מחשבי-על המאוחדים ברשתות מיוחדות בעולם כולו.

וכל כך למה? מה, אין להם מה לעשות עם שלושה מיליארד.. הא?

ובכן, לפני שבועות מספר, לאחר שרשרת תקלות ועיכובים שארכה שנים, איפשרה לליצנים להפוך את המאיץ לבדיחה המדעית הטובה ביותר מאז ארכימדס במרחץ, וכמעט מוטטה את הבסיס הפוליטי/כלכלי שמתחזק את כל העסק. לפתע הם הודיעו כי או-טו-טו… ומדווחים על סימנים מבטיחים המעידים על… עדיין זהירים, עדיין לא בדרגת מובהקות סטטיסטית שמאפשרת להכריז על גילוי מדעי, אבל לפי כל הסימנים כנראה שזהו… זה כנראה זה, וממילא – הכל היה כדאי!

מי? מה?

חלקיק היגס, או בשמו (המדעי) הפופולרי – החלקיק האלוקי. החלקיק הזה איננו "חתיכת" חומר קטנה. אי אפשר לתפוס אותו ביד ולשים בקופסא. הוא גם איננו אנרגיה טהורה, כי אין דבר כזה ביקום שלנו.

אז מה הוא?

ובכן, הוא (משהו) נושא אנרגיה. ולא סתם אנרגיה, אלא אנרגיה כזאת שנמצאת בכל מקום, כל הזמן, והיא שמעניקה לכל החומרים את המסה שלהם, כלומר את ממשותם. כי מה שאין לו מסה איננו חומר.

בקיצור: שדה הייגס מעניק לכל החומר ביקום קיומו. ממילא כל החומרים (והאנרגיות האחרות) נמצאות בו. יוצא אפוא שכל החומרים והדברים שעשויים מחומר ביקום, קשורים זה לזה, דרכו. הוא הרשת, התווך, המארג המשותף שממנו ובו מתקיים הכל. כי אחרת – אין יכול כל אחד להכריע את כולם, בכל המקומות האחרים – ועד (ל)את העולם כולו (לכף זכות) ולהשפיע על כולם (תשועה והצלה) וכל זאת באופן מיידי, שאיננו תלוי במרחק (= זמן ומהירות) שלהם? היקום המדעי שאחרי הניסוי המהפכני הזה איננו דומה לזה שלפניו. היקום של השבועות האחרונים מצטייר כגוף אחד, שכל חלקיו מחוברים ומתוקשרים על ידי ישות על הפועלת על כולם את עצם קיומם החומרי.

מה שמבהיל יותר: שדברים יכולים לעבורן להשפיע/לקרות באופן מיידי! נגמרה עריצותה המדעית של מהירות האור. כן כן, מהירות היא זמן מרחק. כעת התגלה משהו שזמן ומרחק אינם שולטים בפעולתו וממילא דבר חדש אכן יכול להתרחש בכל המקומות ובכל הזמנים בו זמנית.

מדענים בכל העולם מתוודעים אל ההשלכות והיישומים האין-סופיים שהתגלית הזאת מאפשרת. הנועזים שבהם (התיאורטיקנים..) עשו זאת כבר מזמן רק שאז הם התחילו כל משפט במילים – "אם יתגלה…" (כי חלקין הייגס אכן קיים, אז…) ועכשיו?

חדר המנועים של העולם

"המודל הסטנדרטי" הוא (כמעט) כל מה שאנו יודעים על פיזיקה. פרופסור עילם גרוס, שהוא מרכז את המחקר הישראלי במאיץ, מסביר בנסיון להסביר לקהל הרחב: "תחשבו שהמודל הסטנדרטי זה מכונית. הייגס הוא המנוע שלה".
מישהו שאל פעם את הרב חודקוב מדוע סוון סווענטי נראה ככה. ספסלים מהוהים, מרצפות ישנות. שאל אותו הרב חדקוב אם היה פעם באוניית נוסעים גדולה?

הן.

ואיך שם? שאל הרב חודקוב.

הכל מפואר, מצופה בעץ יקר, נקי ונוצץ מאוד.

ובחדר המכונות של האניה היית, איך נראה שם? שאל שוב הרב חודקוב.

מחניק ורועש, ענה הלה. לא נקי, עובדים שם בריונים בסרבלי עבודה מלוכלכים בשמן מכונות ובידיים שחורות.

"המקום הזה" גילה לו הרב חודקוב על 770 "הוא חדר המכונות של העולם".

לנו הסביר הרבי שהסוון סווענטי הוא קודש הקודשים של בית המקדש הגולה, הוא מלכות דעשיה, הוא נקודת החיבור של העולם הזה כולו אל המקום שמממנו הוא נובע, משתלשל, ואפילו מתגשם ונהיה חומרי.

בהקבלה להבנה המדעית גם שדה הייגס הוא הרבה יותר מחדר המכונות. הוא הנקודה בה מופיע החומר, מגיח מן ה'אין' (חומר) אל ה'יש' (חומר). כי כמו שכבר אמרנו מה שאין לו מסה – איננו חומר.

הרב יצחק גינזבורג אומר שהרבי הרש"ב קורא למסה "מהות הדבר". בתער"ב.

ממשיך פרופסור עילם גרוס: "שדה הייגס הוא מעיין אוקיינוס שבו שטים/נמצאים כל הדברים שקיימים בעולם", הוא מקיף את כולם. ישנם חלקיקים שתוך כדי תנועה בתוכו יוצרים מעין "התנגדות" ו"חיכוך" המאט את מהירותם. התנגדות/האטה זו נתפסת אצלם כתחושה של מסה, של ממשות חומרית, "משקל" אישי. זוהי המסה על פי הגדרתה המדעית: כמות החומר המתנגד לשינוי (במהירות למשל). חלקיקים (דברים) אחרים אינם "מקבלים" מסה תוך כדי תנועתם בשדה הייגס, וממילא אינם הופכים לחומר. כזה הוא, למשל: הפוטון. החלקיק נושא האנרגיה שאנו קוראים לו: אור. הוא לא מתנגד לאוקיינוס, וממילא – אין לו מסה, איננו חומר, ואין לו מגבלות שיש לחומר.

נכון שלא צריך תרגום?

בזוהר מתחלקים היצורים לשני סוגים: נוני ימא ("דגי הים", הן אותו ישויות הבטלות לכוחות האלוקיים המקיפים (המהווים אותם), אינם בעלי משקל אישי (תחושת ישות) וממילא: נשארים בגדר "אורות". גם גופם הוא "זך ודק" (רמב"ם) כלומר: רוחני. הם חשים את עצמם כחלק מ"האוקיינוס" המקיף, מקור חייהם, וכמובן שאינם מתנגדים לו. למה? פשוט מאוד – כי אין להם מסה, אין התנגדות, אין יצר רע.

מי שמייצג אותם בעולם הזה הוא הלוויתן. קיומו נעלם, קשה מאוד לגלות אותו. הלווייתן ושאר הצדיקים הנסתרים הם נסתרים בעצם גם מעצמם ("סתום בעצם"). הם לא מרגישים את עצמם ("ונחנו מה"). גם אדם הראשון היה כזה לפני החטא, לא התנגד, חי לו בגן עדן (בהרמוניה עם סביבתו) עד ש.. "מי הגיד לך כי עירום אתה". מה פתאום אתה מרגיש את עצמך?! ממתי נהיית מודע לגופך ישות/מציאות? אין זאת כי גילית התנגדות. הפסקת להתבטל. קיבלת מסה, נהיית חלקיק. נורא!

קצר, ארוך ואלוקות

הגאולה מתאפיינת בעיקר בכך שהמקיפים יתגלו, כלומר לא רק שניתן יהיה לחוש בפנימיות (ממש) את כוח הפועל בנפעל, אלא יתגלה גם כוח הפועל את הנפעל. הכוח (המקיף) המהווה אותו. שזה מלא להיות – ללהיות.

תאורטית – זה קרה כבר מזמן, אצלנו, בקבלה ובחסידות חב"ד. אצלם להבדיל – במתמטיקה ובפיסיקה העיונית, התאורטית. שם – חוק שימור המסה והאנרגיה פשט את הרגל כבר מזמן.

מה שעוד לא קרה, זה שהדבר יתגלה בפועל ממש! אצלנו – בעיני בשר, "לימוד באופן של ראיה" ואצלם במעבדה, במאיץ.  זה קשה, גם לחסידים וגם למדענים, כי שני הסקטורים צריכים להיות עובדים בתחתונים. שזה אומר: ברצינות, בלי הנחות, ורק עם קבלות אמיתיות. למה זה כל כך קשה לגלות אותו? משום שאורך חייו של החלקיק נושא הכוח הזה הוא כל כך קצר, שנמדד במליונית מליוניות השניה, ועוד פחות מזה. טווחי זמן קצרצרים כאלה שאין באפשרותינו למדוד כלל, וממילא גם לא לראות או לבדוק משהו שמתקיים בזמן הבלתי נתפס הזה. אי אפשר לראות אותו כי אין מתי לראות אותו. כל הצהלה שחוגגים הפיזיקאים היא על שהצליחו לזהות תוצרי דעיכה שלו, כלומר: לזהות חלקיקים שנוצרו ממנו אחרי שנהיה ונעלם. בלשונו של הרבי: "החידוש העצום שנתחדש בששת ימי בראשית, שמאין ואפס נוצרה מציאות "יש" – חל מחדש בכל רגע ורגע. תדיר נוצרת התהוות חדשה: (וממילא בכל רגע ורגע היא גם מתאיינת).

אז איך (איפה ומתי) נזכה כן לראות אותה?!

וככה אומר הרבי: הרי מובן, שעתה נמצאים כבר במצב בו הגוף הגשמי ואפילו גשמיות העולם כבר נתבררו ונזדככו לגמרי, והרי הם "כלי" מוכן לכל האורות והעניינים הרוחניים. שכל זה כבר ישנו מן המוכן, צריך רק לפקוח את העיניים ואז יראו זאת".

ואיך פוקחים את העיניים הגשמיות, כך שתראינה מקיפים רוחניים? "על ידי גילוי תורת חסידות חב"ד, שמביאה אלוקות בהתלבשות הבנה והשגה.. בשכל של אדם. ועד שיובן גם בשכל של אומות העולם… שלעתיד לבא תגלה גשמיות בכלל רצון העליון, שגם טבע העולם וגם "חוצה" יהיו כלי, ועד אשר יתאחדו עם אלוקות.. "שכל העולם כולו" (גשמיות) יהיה וחדור וספוג באלוקות, "מלאה הארץ (התחתונים, גם השכל של מדענים גויים) דעה את השם כמים לים מכסים".

מכאן שתהיה "שלמות גילוי כוח הפועל בנפעל. עד אשר אבן מקיר תזעק, הנפעל הגשמי".. כן כן. הנפעל הגשמי. אלומת הפרוטונים מסתחררים בטבעת המאיץ "אבן מקיר". כמו אבן שמתפצחת על קיר, וממנה פורצים בקל זעקה הכוחות שפועלים אותה (ויצא ט' כסלו תשנ"ב).

•     •     •

זכינו (או לא זכינו) לחיות בתקופה שמי שלא לומד חסידות באופן ישיר שומע על אלוקות שמהווה את החומר – בחדשות. שומע שהכל נברא בכל מיליארדית השניה מן האין, וגם חוזר אליו ומופיע מחדש. היקום הבריאה נמצא בתוך משהו שנמצא בכל מקום ובכל זמן. משהו שנותן לו את קיומו וממשותו בכל רגע ורגע, וממילא שהכל מחובר ומתוקשר עם הכל, וכל דבר משפיע על כל הדברים האחרים, בלי תלות במקום או בזמן.

כל כך הרבה חב"ד טיפטף והציף את העולם עד שהדעה את השם חלחלה באופן של ראיה גם לעומק מאה מטר בעובי כדור הארץ, אל השכל של מדעני אומות העולם. ש(גם הם) טורחים לתרגם את ממצאיהם המדעיים לשפת המדע הפופולארי (עוד נס) ככה שגם ואפילו גויים שלא נחנו במוח מי יודע מה –  יבינו שמצאו כאן משהו שמבטא אלוקות בפועל ממש.

אז מה עוד?

כתוב שיש ציפור אחת ששמה "עצלנית". היא כל כך עצלנית, שעומדת על העץ שמעל הנחל וטוענת כלפי השם שהיא צמאה, אז ה' משיב רוח (נס) ומעיף אותה מהעץ אל המים, ואז היא עומדת בתוך המים וממשיכה ליילל שהיא צמאה. ה' משיב עוד רוח (נס) שמורידה לה את הראש לתוך המים. אבל לשתות היא צריכה לבד. (לא?!) – אה, עכשיו קשה לה לפקוח את העיניים מתחת למים.

אז השם ישיב עוד רוח ו…

אודות gmiky26